KARMNIK.TV i BOCIANY.TV - FORUM

Wszystko o bocianach z Raszkowa, Lewkowa i Przygodzic (pow. ostrowski)

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2011-04-21 07:28:56

leohaw
Żółtodziub
Data rejestracji: 2011-04-21
Liczba postów: 1

odbiór podglądu gniazda

Z przykrością muszę stwierdzić,że od samego początku nie mam podglądu na gniazdo bocianie.Wszystkie inne oglądam bez przeszkód,tego natomiast nie i nie wiem co może być tego powodem.Proszę o wyjaśnienie.Pozdrawiam

#2 2011-04-21 11:25:08

patryk
Żółtodziub
Data rejestracji: 2011-04-21
Liczba postów: 5

Odp: odbiór podglądu gniazda

Prawdopodobnie nie masz zainstalowanej wtyczki Adobe Flash Player można ją pobrać tutaj http://get.adobe.com/pl/flashplayer/
Jeśli to nie nie pomoże napisza jakiego systemu operacyjnego używasz i jakiej przeglądarki.

#3 2011-05-24 17:19:50

kasienka2601
Żółtodziub
Data rejestracji: 2011-05-24

witam : ) jesli istnieje taka mozliwosc fajnie byłoby aby kamera pokazywala gniazdo lekko z gory aby to wylegu małych mozna bylo je wiedziec tj tutaj : )
http://www.bociany.edu.pl/stream-ustron.php
pozdrawiam

#4 2013-07-03 11:44:31

mariya
Żółtodziub
Data rejestracji: 2013-07-03

very nice post like this forum

visualexams     www.visualexams.com
learnspanishonline     http://www.learnspanishonline.ws

#5 2013-08-19 14:18:57

anias
Bocianolub
Data rejestracji: 2013-05-06
Liczba postów: 1,252

Alicja w odpowiedzi na Twoją propozycję pozwalam sobie zaproponować jako propozycję do przemyślenia na kolejny sezon.

Propozycja  zasad funkcjonowania Forum w kolejnych sezonach tj. od 2014 roku
1.    Stworzenie dwóch wątków do każdego gniazda, które dokumentujemy – HISTORIA i FOTOGALERIA.
2.    W wątku   HISTORIA, którym opiekowałby się  wyznaczony moderator  umieszczany byłby krótki rzeczowy post zawierający maksymalnie 3 fotki lub linki go filmów obrazujące zdarzenie. Posty powielające to samo zdarzenie udokumentowane przez pozostałych userów powinny znaleźć się w fotogalerii , z wyjątkiem tych zawierających istotne obserwacje uzupełniające pierwszy wpis. O przekierowaniu takiego posta powinien decydować moderator gniazda.
3.    W wątku FOTOGALERIA wszyscy mogliby umieszczać to, co ich zdaniem warte jest utrwalenia i pokazania pozostałym użytkownikom forum w dowolnej formie według własnego uznania.
Takie zasady funkcjonowania forum wprowadziłyby korzyści
1.    Odchudziłyby wątek historii gniazda i ułatwiłyby szybsze odnalezienie istotnych dla prowadzonych obserwacji  informacji, o które nam chodzi…i zapobiegłyby dublowaniu się fotek w wątku głównym
2.    Pozwoliłyby, każdemu zainteresowanemu zaprezentowanie swojego spojrzenia na toczącą się historie gniazda i popularyzowanie jej w dotychczasowej formie.

Uważam, że bieżący sezon już się kończy i powinniśmy go zostawić jak jest. Kilka nie na temat postów, które zdarzyło się nam wstawić nie utrudnia, aż tak jego przeglądania. A tych przepięknych ujęć zarejestrowanych przez wstawiających  szkoda byłoby stracić. Nie sądzę, żeby każdy wstawiający odchudzał swe posty i przerzucał do nowego podwątku. Wydaje mi się to w bieżącym sezonie nierealne.
Oczywiście to jest tylko moje spojrzenie na Twoją propozycję, jestem tylko niedoświadczonym obserwatorem, a ponieważ nie było określonych   żadnych zasad dokumentowania uznałam, że forma w której to robię jest odpowiednia i jakoś dotąd nikomu nie przeszkadzała. Ale jestem otwarta na zmiany, jeśli miałyby być korzystne dla funkcjonowania tego forum i podniosło jego walory merytoryczne i artystyczne.
Oczywiście jest to tylko propozycja do przemyślenia, którą można dowolnie zmodyfikować...
a o ewentualnym przyjęciu  lub nie powinien decydować administrator forum .

Ostatnio edytowany przez anias (2013-08-19 14:25:45)

W świecie zwierząt i ptaków niczym w zaczarowanym ogrodzie znajduję wierność, czułość, miłość.
Z szacunkiem pochylam się nad mądrością Braci Mniejszych.
                                                                                      anias

#6 2013-08-19 15:05:09

marcos
Bocianolub
Data rejestracji: 2013-05-28
Liczba postów: 1,468

A ja z kolei posłużę się statystyką... nie rozumiem po co zmieniać coś, co w rankingu oglądalności odniosło sukces. A co do historii to fotografie archiwalne mówią nam o przeszłości czasem więcej niż najbardziej nawet szczegółowe opisy i relacje. Zdjęcia archiwizują emocje, dokumentują ułamki chwil, o których próżno by szukać informacji w szczegółowych opracowaniach historycznych.
Pozdrawiam Marcos lol

45pkpkzcexoq9gmxczmj.jpg

Ostatnio edytowany przez marcos (2013-09-05 16:40:07)

#7 2013-08-19 16:22:18

anias
Bocianolub

Odniosę się jeszcze do postu Marcosa, ponieważ zauważył bardzo istotny aspekt działalności forum w takiej postaci jak jest. Ja także uważam, ze forma popularyzująca artyzm ujęć podnosi oglądalność i wpływa na popularność tego forum, świetnie dokumentując  bocianie życie i najchętniej niczego nie zmieniałabym. Podana przeze mnie wyżej propozycja zasad była tylko próbą pogodzenia interesów rożnych grup użytkowników forum i zrozumienia ich stanowiska.
                                                                                                                                         Pozdrawiam. 
                                                                                                                                                                     Anias

Ostatnio edytowany przez anias (2013-08-19 16:23:19)

W świecie zwierząt i ptaków niczym w zaczarowanym ogrodzie znajduję wierność, czułość, miłość.
                                                                                      anias

#8 2013-09-13 16:26:18

Alicja
Młody lotnik
Data rejestracji: 2013-04-17
Liczba postów: 145

Dzisiaj dopiero przeczytałam odpowiedzi na moją propozycję zgłoszoną na czacie, gdyż zostały umieszczone w miejscu, które nie jest związane w żaden sposób z tematem, który poruszyłam. Miałam na uwadze merytorykę forum, a nie problemy z podglądem gniazd.
Odnosząc się jednak do postów w sprawie forum, chcę wyjaśnić, iż miałam na myśli, że wrzucanie do tematu związanego z wydarzeniami w gnieździe czegokolwiek poza tym, jest zbędne, wręcz niewłaściwe. Powoduje zakłócenie przejrzystości tematu i nie jest ciekawe dla każdego, kto chce zapoznać się z tym co działo się w gnieździe, a raczej przeszkadza lub budzi niesmak (np. post z koszulkami). Również niezliczone ilości podobnych fotek zaciemniają istotę rzeczy. Dlatego proponowałam umieszczenie takich postów i fotek, jeśli ktoś chce pochwalić się nimi, w podtemacie do gniazda i tam, kto chce, może się tym zachwycać. Co do statystyki, to z pewnością, większą ilość wejść na stronę nie spowodowało forum w takiej postaci (może tylko jako ciekawostka wątpliwej jakości), a niezwyczajne i ciekawe wydarzenia w obydwu gniazdach w tym sezonie lęgowym. Dodam jeszcze, że nie zawsze same fotki  mówią wszystko i są czytelne dla osób, które nie oglądały wydarzenia w danym momencie. Dlatego często potrzebny jest choćby krótki komentarz. Piszę to tylko dlatego, że zaangażowałam się na tym forum i bardzo chciałabym, aby wzbudzało ono uznanie wśród wszystkich bocianolubów zaglądających tu, a nie powodowało ironiczne docinki, mające jednak podstawę.
Pozdrawiam
Alicja

#9 2013-09-15 13:28:42

marcos
Bocianolub
Data rejestracji: 2013-05-28
Liczba postów: 1,468

Droga Alicjo z uwagi na Twoje jak piszesz zaangażowanie na forum (co nie da się ukryć było zauważalne big_smile http://forum.bociany.tv/search.php?acti … er_id=5323), powinnaś zwrócić się do administratora z  prośbą o wyłączenie możliwości publicznego pisania postów i będzie po sprawie. Ja ze swojej strony zapewniam Cię że nie zamierzam usuwać swoich postów  na czyjeś widzimisię, ale obiecuję solennie, że od przyszłego sezonu moje zaangażowanie na forum (zapewne ku twojej radości) będzie równe zeru.
Pozdrawiam Marcos
smile

#10 2013-09-15 20:56:15

anias
Bocianolub

Alicja!
Niestety nie ma innego miejsca na tego typu posty. W gniazdach ich nie umieścimy. Ze swojej strony chciałam powiedzieć, że nie zamierzam niczego co wrzuciłam usuwać..każdy mój post i fotka moim zdaniem znalazła się we właściwym czasie i miejscu. Cały sezon nikomu to nie przeszkadzało i jakoś nikt nie zgłaszał uwag...dopiero Ty na sam koniec. Cóż zrozumiałam, że bardzo przeszkadzają Ci moje posty. i zakłócają odbiór.... Być może tak bardzo, że ironiczne docinki, które pojawiły się na czacie, a nie na forum wcale nie były anonimowe... Rozumiem, że Tobie odpowiada forma gdzie tylko jedna osoba decyduje co, kiedy i gdzie ma umieścić?  Wobec tego podobnie jak Marcos ustąpię Ci pola w przyszłym sezonie... Powodzenia. Serdecznie pozdrawiam Anias

anias

#11 2017-01-16 15:17:47

Kevinhaums
Żółtodziub
Data rejestracji: 2017-01-16

Czy wszystkie ECU z serii 028 906 021 mają te same gniazda 68 pinowe? Gniazda w ECU dedykowane do 1Z, AHU, AFN są identyczne 68pin?

Stopka

Forum oparte na FluxBB